Profi promuje bezpieczeństwo w pracy
Jak udzielać pierwszej pomocy, obsługiwać sprzęt gaśniczy i reagować w sytuacji zagrożenia życia mogli dowiedzieć się uczestnicy pikniku bezpieczeństwa, zorganizowanego przez firmę Profi. Impreza odbyła się 28 kwietnia w ramach Wielkopolskich Obchodów Światowego Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy i zgromadziła mieszkańców Grabowa nad Prosną i okolic.
2022-04-29, 10:10

Jak udzielać pierwszej pomocy, obsługiwać sprzęt gaśniczy i reagować w sytuacji zagrożenia życia mogli dowiedzieć się uczestnicy pikniku bezpieczeństwa, zorganizowanego przez firmę Profi.  Impreza odbyła się 28 kwietnia w ramach Wielkopolskich Obchodów Światowego Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy i zgromadziła mieszkańców Grabowa nad Prosną i okolic.

W ubiegłym roku przyczyną aż 60,8% wypadków przy pracy było nieprawidłowe zachowanie się pracownika. Wielu tragicznych w skutkach zdarzeń udałoby się uniknąć, gdyby świadomość zagrożeń wśród zatrudnionych była wyższa. Dlatego edukacja w zakresie bezpieczeństwa pracy to właściwa droga do poprawy sytuacji i statystyk, które niestety nie napawają optymizmem. Jak podaje GUS, w 2021 roku w wypadkach przy pracy poszkodowanych zostało 68 777 osób, o 9,6% więcej niż rok wcześniej.

Bezpieczeństwo pracowników jest bardzo wysoko na liście naszych priorytetów, dlatego chętnie włączyliśmy się w obchody Światowego Dnia BHP w naszym regionie. Przy współpracy z lokalnymi władzami i pod patronatem Państwowej Inspekcji Pracy, udało się zrealizować szeroki program aktywności – zarówno szkoleń wewnętrznych, jak i otwartych pokazów dla mieszkańców – powiedziała Magda Michalska, HR Biznes Partner Profi.

Wykłady dla pracowników Profi przeprowadzili przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Urzędu Dozoru Technicznego. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się otwarte pokazy obsługi podręcznego sprzętu gaśniczego i zasad ewakuacji. W programie znalazły się także szkolenia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, dobierania środków ochrony indywidualnej i obsługi wózka widłowego. Z  możliwości obejrzenia z bliska wozów strażackich skorzystała nie tylko młodzież z pobliskiej szkoły. Dla uczestników pikniku firma Profi przygotowała konkursy z  nagrodami.

Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy obchodzony jest w Polsce od 2003 roku. Ma na celu zwrócenie uwagi na konieczność prowadzenia stałych i kompleksowych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa zatrudnionych oraz zachowanie pamięci o ofiarach wypadków przy pracy i chorób zawodowych.

KONTAKT / AUTOR
Agnieszka Rudek
Account Manager
Kolterman Media Communications
510 081 203
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2022.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.