Ekologiczne nawyki w biurze
Praca biurowa, także ta wykonywana zdalnie, jest ważną częścią codzienności wielu z nas. Zostawiając włączony komputer, czy drukując kolejny dokument nie zastanawiamy się, jaki wpływ nasze nawyki mają na środowisko naturalne. Co możesz zmienić, by twoje biuro było bardziej eko?
2022-06-03, 10:22

Praca biurowa, także ta wykonywana zdalnie, jest ważną częścią codzienności wielu z nas. Zostawiając włączony komputer, czy drukując kolejny dokument nie zastanawiamy się, jaki wpływ nasze nawyki mają na środowisko naturalne. Co możesz zmienić, by twoje biuro było bardziej eko?

Ograniczaj, używaj ponowie, przetwarzaj – te trzy proste zasady to doskonały przewodnik w drodze do bardziej świadomego i ekologicznego stylu życia. Stosując je na co dzień, metodą małych kroków, można zmienić wiele przyzwyczajeń na bardziej przyjazne dla naszej planety, a  przy okazji sporo zaoszczędzić. Światowy Dzień Ochrony Środowiska to dobry moment, by zacząć działać.

Oszczędzaj papier

Drukuj tylko najważniejsze i niezbędne dokumenty. Czytaj na ekranie, a poprawki w tekstach staraj się nanosić bezpośrednio w plikach. Zastanów się, ile razy wydrukowałaś coś odruchowo tylko po to, by po naniesieniu niewielkich zmian, wyrzucić dokument do kosza? Drukując większe ilości, korzystaj z funkcji druku dwustronnego, a kartki zadrukowane tylko z jednej strony wykorzystuj ponownie – np. do odręcznych notatek. Możesz pociąć je na mniejsze kawałki i używać do szybkich zapisków. O ile to możliwe, prowadź elektroniczne archiwum. Dzięki temu zaoszczędzisz nie tylko papier, ale także... miejsce na półkach.

Wyłączaj z prądu

Drukarki czy kopiarki wyłączaj z prądu, gdy nie są używane. Pozostawione w trybie „stand-by” wciąż pobierają energię. Po naładowaniu telefonu lub laptopa nie zapomnij odłączyć ładowarki od sieci. Komputer i monitor wyłączaj, gdy nie używasz ich dłużej niż 30 minut i nigdy nie zostawiaj ich w trybie „uśpienia” do następnego dnia. Wymień żarówki na energooszczędne i jak najwięcej pracuj przy świetle dziennym – biurko czy stół ustaw tak, by maksymalnie korzystać z naturalnego oświetlenia. Gdy działa klimatyzator, nie otwieraj okien!

Wybieraj artykuły biurowe z recyklingu

Kupując niezbędne przybory i akcesoria biurowe, wybieraj te, które zostały wykonane z surowców wtórnych, mają opakowania nadające się do ponownego przetworzenia lub posiadają certyfikat ekologiczny np. NF Environnement (NF 400). Produkty z linii BIC ECOlutions zostały zaprojektowane tak, by chronić naturalne zasoby naszej planety. Należące do niej długopisy, ołówki, kredki, markery, kleje czy korektory wykonano w 50% do 100% z materiałów powtórnie przetworzonych. Do 2025 roku 100% opakowań produktów BIC będzie nadawało się do ponownego użycia, recyklingu lub kompostowania. To jedno z ekologicznych zobowiązań podjętych i wdrażanych przez firmę w zakładach produkcyjnych na całym świecie. Warto wiedzieć, że są producenci, którzy dają nam wybór.

Segreguj odpady

W domu na ogół pamiętamy o segregowaniu śmieci, w biurze często o tym zapominamy. Jeśli problemem jest brak odpowiednich pojemników, zgłoś taką potrzebę. Warto zadać sobie trochę trudu i zainicjować zmiany w swoim najbliższym otoczeniu. W końcu wspólnie piszemy zieloną przyszłość naszej planety.

***

POLECAMY: Ekologiczny zestaw BIC – niezbędnik do biura, na uczelnię, do szkoły

Kompaktowy niezbędnik piśmienniczy, składający się z  9 ekologicznych produktów BIC. Zawiera 3 długopisy (Cristal Original z czarnym wkładem, Round Stic Clic ECOlution z wkładem niebieskim oraz długopis 4Colours Original z 4 wkładami w różnych kolorach), marker permanentny, ołówek grafitowy HB, ołówek automatyczny, klej w sztyfcie oraz korektor w taśmie wraz z zapasowym wkładem. Całość jest zapakowana w poręczny kartonik. Zestaw idealny do pracy zdalnej i w biurze; w sam raz dla studentów i  uczniów. Uwaga! Wszystkie produkty zostały wykonane w 51% do 100% z surowców wtórnych!

Dystrybutor: BIC Polska Sp. z o.o., cena det. ok. 42,99 zł

Zestaw można zakupić np. tutaj: https://allegro.pl/oferta/bic-eco-green-kit-zestaw-biurowy-9el-dla-ucznia-11363159475

KONTAKT / AUTOR
Agnieszka Rudek
Account Manager
Kolterman Media Communications
510 081 203
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.